Psycholog

Konsultacja psychologiczna i psychoterapia

Zdrowie psychiczne: dlaczego jest tak ważne ?

Zdrowie jest pełnym dobrostanem fizycznym, psychicznym i społecznym. (WHO)

Zdrowie psychiczne jest dynamicznym stanem wewnętrznej równowagi, która umożliwia osobom  lepsze wykorzystywanie ich umiejętności w harmonii z uniwersalnymi wartościami społecznymi.

Wewnętrzny stan równowagi umożliwia jednostce  skuteczniejszą realizację swoich możliwości, konstruktywne radzenie sobie z różnorodnymi sytuacjami życiowymi oraz satysfakcjonujące uczestniczenie w życiu społecznym zawodowym i osobistym.

W czym może pomóc Ci psycholog ?

Na co dzień doświadczamy lub znamy osoby, które borykają się z narastającym tempem życia, ciągłym wzrostem wymagań i oczekiwań oraz mierzą się z przeciwnościami sytuacyjnymi i wyzwaniami rozwojowymi, które mają bardzo często negatywny wpływ na stan psychiczny.

W momencie, poczucia, że niektóre sprawy są  przytłaczające, a dostępne środki nie wystarczają, by móc rozwiązać dany kryzys bądź problem – można zasięgnąć porady psychologa, specjalisty która może być również początkiem dłuższego kontaktu psychologicznego, mającego charakter pomocowy.

Jedną z form pomocy psychologicznej jest poradnictwo psychologiczne.

Umów się już teraz tel +48 12 300 48 48

 • Agnieszka Budziaszek – psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Poradnictwo psychologiczne

Poradnictwo psychologiczne to forma pomocy oferowana osobom doświadczającym problemów życiowych, trudności przystosowawczych i kryzysów rozwojowych.

Głównym przedmiotem zainteresowania są aktualne problemy i niepewności zgłaszane przez klienta

Ponadto jest rozumiane jako wsparcie klienta w identyfikacji potencjalnych sposobów rozwiązania jego problemów, które powodują emocjonalny dyskomfort, pomoc w sposobach komunikowania się oraz radzenia sobie z trudnościami, jak również we wzmacnianiu samooceny czy promowanie zdrowia psychicznego.

Poznaj naszych psychologów

 • Agnieszka Budziaszek – Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji Jadwiga

Cele poradnictwa psychologicznego

Wsparcie psychologiczne opiera się na pomocy w trzech rodzajach kryzysów życiowych: Kryzysu realizacji zadań życiowych, w kryzysie rozwojowym oraz kryzysie sytuacyjnym.

Skupia się na:

 • pomocy prowadzącej do rozwiązania aktualnego problemu.
 • pomocy w zbliżeniu się do  równowagi emocjonalnej
 • aktywacji i poszukiwaniu potrzebnych zasobów do rozwiązywania problemów
 • zwiększenie  przekonania  o możliwości wpływu na swoje życie
 • poprawa kontaktów interpersonalnych
 • ukierunkowanie na rozwój osobisty

Poradnictwo psychologiczne – dla kogo?

Dla każdego kto doświadcza zmian wynikających z różnych etapów rozwoju, zmian wartości i celów życiowych, które powodują odczucie dyskomfortu psychicznego oraz jednocześnie poszukują konstruktywnych strategii rozwiązania problemów wynikających z tych zmian.

Odbywa się w formie kilku spotkań, które mogą przerodzić się w formę dłuższej pomocy psychologicznej (np. psychoterapii).

Spotkanie trwa 50 minut. Każdego pacjenta traktuje się indywidualnie.

Koszt konsultacji

 • Konsultacja Psychologiczna – 150 zł

Psychoterapia

Leonardo Da Vinci twierdził, że malarz dodaje substancję do płócien i dzięki temu formuje obraz, z kolei rzeźbiarz pracuje poprzez usuwanie kawałków kamienia z rzeźby, którą dzięki temu uwalnia od bycia uwięzioną wewnątrz bryły kamienia.

Malarz pracuje przez dokładanie, natomiast rzeźbiarz pracuje przez docieranie do indywidualnego, niepowtarzalnego dla rzeźby kształtu. Psychoterapeuta powinien wziąć za swój ideał podejście rzeźbiarza.

Psychoterapia to oddziaływanie mające na celu pomoc osobom doświadczającym dyskomfortu psychicznego, poszukujących wglądu oraz doskonalenia swoich właściwości psychicznych. Opiera się na długotrwałym kontakcie terapeutycznym. Pomaga w uświadomieniu sobie własnych cech intrapsychicznych, które uniemożliwiają satysfakcjonujący sposób realizowania własnych potrzeb, co w konsekwencji prowadzi do braku ich zaspokojenia.

 • Agnieszka Budziaszek – Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Cele psychoterapii

Psychoterapia mierzy w coś więcej niż tylko przywrócenie równowagi. W najlepszym przypadku może dać pacjentowi nowy sposób rozumienia samego siebie, pewien rodzaj wglądu, który pozwoli klientowi zrozumieć co takiego stało się w jego życiu, co zdeterminowało charakterystyczny dla niego samego układ dążeń.

Ile trwa psychoterapia?

Długość trwania terapii zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Jest ona ustalana w ramach kontraktu terapeutycznego, po konsultacji psychologicznej.

Spotkanie trwa 50 minut. Każdego pacjenta traktuje się indywidualnie.

Koszt konsultacji

 • Konsultacja Psychologiczna – 150 zł

Skontaktuj się z nami !

Adres i dane kontaktowe:

Kraków

Dane kontaktowe

Andrzeja Sokołowskiego 19, 31-436 Kraków
krakow@nmedical.pl
+48 12 300 48 48

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 20:00
Sobota: 7:00 – 15:00
Niedziela: Zamknięte

blooket play