Leczenie i rehabilitacja kręgosłupa

Leczenie i rehabilitacja kręgosłupa w naszej Klinice w Krakowie

Z czego wynika ból kręgosłupa?

Bóle w obrębie kręgosłupa to obecnie bardzo częsta dolegliwość u osób wykonujących prace fizyczne, posiadających pracę siedzącą np. przed komputerem czy niewłaściwie uprawiających sport. Ból ten może wzbudzać lęk i niepewność. Może pojawiać się w dzień i w nocy, utrudniać codzienne funkcjonowanie, także po spoczynku. Bardzo często zdarza się, że dolegliwości wynikające z chorób kręgosłupa mogą dawać objawy neurologiczne jak np. drętwienie, mrowienie czy zaburzenia czucia.

Co zrobić, gdy boli? Rehabilitacja kręgosłupa – Kraków, Newmedical

Odczuwasz ból, czujesz, że potrzebujesz leczenia kręgosłupa, Kraków to Twoje miasto i zastanawiasz się, gdzie się udać? Jedną z najlepszych możliwości będzie konsultacja z lekarzem ortopedą w naszej klinice. Pomoc u lekarza tej specjalizacji jest wskazana zwłaszcza w przypadkach urazów kręgosłupa. Ponadto zajmuje się on diagnozą wad postawy, chorób Scheuermanna, zmian zwyrodnieniowych, dyskopatii i przepuklin dyskowych, stenozy kanału kręgowego, stanów zapalnych czy występowania zakażeń.

Lekarz ortopeda dokonuje dokładnego wywiadu i badania lekarskiego. Następnie zleca dalszą diagnostykę zależnie od potrzeb, czyli wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, skalometrii, tomografii komputerowej, badania ultrasonograficznego czy rezonansu magnetycznego.

Właściwa diagnoza to podstawa leczenia kręgosłupa! Przyjdź i oddaj się w ręce specjalistów – Kraków, ul. A. Sokołowskiego 19

Postawienie trafnej diagnozy jest konieczne do rozpoczęcia odpowiedniego programu leczenia i następującej po nim rehabilitacji kręgosłupa. Kraków, Klinika Newmedical – tutaj zostaniesz zbadany przez najwyższej klasy specjalistów.

Leczenie farmakologiczne opiera się głównie na lekach przeciwbólowych, przeciwzapalnych czy neuromodulujących. Ma to na celu zmniejszenie dolegliwości, zniesienie stanu zapalnego w obszarze danego odcinka oraz ułatwienie codziennego funkcjonowania.

Bardzo skuteczną metodą walki z bólem jest wizyta u wykwalifikowanego rehabilitanta. Dokonuje on odpowiedniego wywiadu fizjoterapeutycznego i na jego podstawie proponuje odpowiednie leczenie kręgosłupa. Bardzo dużą efektywność przynosi terapia manualna, która prowadzi do przywrócenia równowagi mięśniowej poprzez aktywację odpowiednich punktów na ciele. Jej celem jest przede wszystkim zniesienie bólu i przywrócenie normalniej ruchomości.

Oferta leczenia i rehabilitacji kręgosłupa – Kraków, Klinika ortopedyczna

W walce z bólem kręgosłupa pozytywnymi rezultatami cieszą się zabiegi fizykoterapeutyczne. Pod adresem naszego gabinetu znajdziesz szereg terapii będących częścią leczenia kręgosłupa (Kraków, A. Sokołowskiego 19 – zapisz tę lokalizację!), a są to m.in.:

  • Laser wysokoenergetyczny działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i biostymulująco;
  • TR Therapy, który przenosząc fale radiowej przez tkanki, tworzy ich selektywne przegrzanie dając efekt przeciwbólowy, rozluźnienia mięśni oraz przyspieszenia regeneracji tkanek.

Dodatkowo bardzo istotne jest również wprowadzenie indywidualnie dobranych ćwiczeń oraz reedukacja podstawowych czynności dnia codziennego. Pacjent dzięki temu staję się świadomy swojego ciała oraz poznaje procedury profilaktyczne.

Zespół fizjoterapeutów oraz rehabilitantów pracujących w naszej Klinice w Krakowie wyróżnia się profesjonalizmem i doświadczeniem. Stale doskonali swoje umiejętności praktyczne, jak i poszerza wiedzę. Nie ma wątpliwości, gdzie najlepiej podjąć się rehabilitacji kręgosłupa. Kraków Newmedical – to Klinika, w której raz na zawsze pożegnasz się z bólem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą leczenia i rehabilitacji kręgosłupa w Krakowie, w naszej Klinice.

Skontaktuj się z nami !

Adres i dane kontaktowe:

blooket play