Rehabilitacja i fizjoterapia

Rehabilitacja i fizjoterapia w naszej Klinice w Krakowie

W Newmedical oferujemy pełną kombinację zabiegów z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji w Krakowie. Wykonujemy je przy użyciu nowoczesnej aparatury oraz według najnowszych standardów medycznych obowiązujących w tej dziedzinie medycyny.

Zabiegi rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne w naszej klinice w Krakowie obejmują terapię manualną, masaże, igłoterapię suchą, kinezyterapię, fale uderzeniowe, fale akustyczne, elektroterapię, jonoforezę, ultradźwięku, fonoforezę, magnetoterapię, krioterapię czy też trening funkcjonalny. Stosowane są w leczeniu zmian chorobowych, dysfunkcji narządu ruchu, a także w opiece nad pacjentami po operacjach lub urazach sportowych. Zabiegi te mają charakter bezinwazyjny lub małoinwazyjny. Dzięki temu pozwalają pacjentom normalnie funkcjonować w życiu codziennym. Protokoły leczenia z wykorzystaniem tych zabiegów dostosowujemy zawsze do indywidualnego profilu i form aktywności każdego pacjenta lub uprawianej przez niego dyscypliny sportu.

Zespół fizjoterapeutów oraz rehabilitantów pracujących w naszej klinice wyróżnia się profesjonalizmem i doświadczeniem. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami naszych fizjoterapeutów:

mgr Grzegorz Cieplik
mgr Kasia Fiszebrandt

Terapia manualna w naszej Klinice w Krakowie

Terapia manualna polega na ucisku odpowiednich punktów na ciele, w celu przywrócenia równowagi mięśniowej. Jak sugeruje sama nazwa, wiąże się ona z pracą rąk fizjoterapeuty na ciele pacjenta. Dzięki niej możliwe jest dokładne określenie patologii narządu ruchu oraz wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Terapia manualna stosowana jest przy bólach kręgosłupa, uszkodzeniach stawów i tkanek miękkich, złamaniach, zwichnięciach, wadach postawy, stanach napięcia mięśni, nerwobólach, a także w leczeniu pooperacyjnym czy po urazach sportowych. Składa się z diagnostyki oraz terapii. W Newmedical w Krakowie, w ramach diagnostyki wykonujemy badania ogólne, badania manualne oraz testy ruchowe.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą terapii manualnej w naszej klinice w Krakowie.

Leczenie i rehabilitacja kręgosłupa w naszej Klinice w Krakowie

Z czego wynika ból kręgosłupa?

Bóle w obrębie kręgosłupa to obecnie bardzo częsta dolegliwość u osób wykonujących prace fizyczne, posiadających pracę siedzącą np. przed komputerem czy niewłaściwie uprawiających sport. Ból ten może wzbudzać lęk i niepewność. Może pojawiać się w dzień i w nocy, utrudniać codzienne funkcjonowanie, także po spoczynku. Bardzo często zdarza się, że dolegliwości wynikające z chorób kręgosłupa mogą dawać objawy neurologiczne jak np. drętwienie, mrowienie czy zaburzenia czucia.

Co zrobić, gdy boli? Rehabilitacja kręgosłupa – Kraków, Newmedical

Odczuwasz ból, czujesz, że potrzebujesz leczenia kręgosłupa, Kraków to Twoje miasto i zastanawiasz się, gdzie się udać? Jedną z najlepszych możliwości będzie konsultacja z lekarzem ortopedą w naszej klinice. Pomoc u lekarza tej specjalizacji jest wskazana zwłaszcza w przypadkach urazów kręgosłupa. Ponadto zajmuje się on diagnozą wad postawy, chorób Scheuermanna, zmian zwyrodnieniowych, dyskopatii i przepuklin dyskowych, stenozy kanału kręgowego, stanów zapalnych czy występowania zakażeń.

Lekarz ortopeda dokonuje dokładnego wywiadu i badania lekarskiego. Następnie zleca dalszą diagnostykę zależnie od potrzeb, czyli wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, skalometrii, tomografii komputerowej, badania ultrasonograficznego czy rezonansu magnetycznego.

Właściwa diagnoza to podstawa leczenia kręgosłupa! Przyjdź i oddaj się w ręce specjalistów – Kraków, ul. A. Sokołowskiego 19

Postawienie trafnej diagnozy jest konieczne do rozpoczęcia odpowiedniego programu leczenia i następującej po nim rehabilitacji kręgosłupa. Kraków, Klinika Newmedical – tutaj zostaniesz zbadany przez najwyższej klasy specjalistów.

Leczenie farmakologiczne opiera się głównie na lekach przeciwbólowych, przeciwzapalnych czy neuromodulujących. Ma to na celu zmniejszenie dolegliwości, zniesienie stanu zapalnego w obszarze danego odcinka oraz ułatwienie codziennego funkcjonowania.

Bardzo skuteczną metodą walki z bólem jest wizyta u wykwalifikowanego rehabilitanta. Dokonuje on odpowiedniego wywiadu fizjoterapeutycznego i na jego podstawie proponuje odpowiednie leczenie kręgosłupa. Bardzo dużą efektywność przynosi terapia manualna, która prowadzi do przywrócenia równowagi mięśniowej poprzez aktywację odpowiednich punktów na ciele. Jej celem jest przede wszystkim zniesienie bólu i przywrócenie normalniej ruchomości.

Oferta leczenia i rehabilitacji kręgosłupa – Kraków, Klinika ortopedyczna

W walce z bólem kręgosłupa pozytywnymi rezultatami cieszą się zabiegi fizykoterapeutyczne. Pod adresem naszego gabinetu znajdziesz szereg terapii będących częścią leczenia kręgosłupa (Kraków, A. Sokołowskiego 19 – zapisz tę lokalizację!), a są to m.in.:

  • Laser wysokoenergetyczny działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i biostymulująco;
  • TR Therapy, który przenosząc fale radiowej przez tkanki, tworzy ich selektywne przegrzanie dając efekt przeciwbólowy, rozluźnienia mięśni oraz przyspieszenia regeneracji tkanek.

Dodatkowo bardzo istotne jest również wprowadzenie indywidualnie dobranych ćwiczeń oraz reedukacja podstawowych czynności dnia codziennego. Pacjent dzięki temu staję się świadomy swojego ciała oraz poznaje procedury profilaktyczne.

Zespół fizjoterapeutów oraz rehabilitantów pracujących w naszej Klinice w Krakowie wyróżnia się profesjonalizmem i doświadczeniem. Stale doskonali swoje umiejętności praktyczne, jak i poszerza wiedzę. Nie ma wątpliwości, gdzie najlepiej podjąć się rehabilitacji kręgosłupa. Kraków Newmedical – to Klinika, w której raz na zawsze pożegnasz się z bólem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą leczenia i rehabilitacji kręgosłupa w Krakowie, w naszej Klinice.

Masaże lecznicze i relaksacyjne

Masaż jest doskonałym uzupełnieniem leczenia zachowawczego i pooperacyjnego.
Z jego pomocą można walczyć z takimi dolegliwościami jak bóle głowy, karku czy pleców. Masaż doskonale sprawdza się także jako forma profilaktyki. Stosując go można uchronić swój organizm przed pogłębianiem się czy też eskalacją wielu dolegliwości, a nawet zminimalizować ryzyko wystąpienia niektórych z nich.

W Newmedical masaże wykonywane są przez certyfikowanych terapeutów manualnych, którzy specjalizują się w leczeniu dolegliwości układu kostno-mięśniowego. W swojej codziennej praktyce posługują się wieloma nowoczesnymi technikami, które są efektem ciągłego rozwoju tej formy terapii.

Skontaktuj się z nami !

Adres i dane kontaktowe:

Kraków

Dane kontaktowe

Andrzeja Sokołowskiego 19, 31-436 Kraków
krakow@nmedical.pl
+48 12 300 48 48

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 20:00
Sobota: 7:00 – 15:00
Niedziela: Zamknięte

blooket play